Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch

ERIK STRÍŽ, 11.01.2019
Skvelých 28 rokov viedol slovenský Mercedes-Benz Andrej Glatz, ktorý slovenské zastúpenie nemeckej automobilky vybudoval z doslova unimobunky na parkovisku. Od 1. januára 2019 Glatza oficiálne na pozícii generálneho riaditeľa nahradil Stephan Moebius (58), bývalý generálny riaditeľ pre predaj osobných vozidiel Mercedes-Benz v Juhoafrickej republike.
Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch

Andrej Glatz (vľavo) odovzdáva post generálneho riaditeľa Mercedes-Benz Slovakia Stephanovi Moebiusovi k 1. januáru 2019

Andrej Glatz stihol odovzdať pozíciu generálneho riaditeľa Mercedes-Benz Slovakia svojmu nasledovníkovi iba mesiac pred svojími 72. narodeninami, ktoré oslávi 2. februára.

Rodák z Košíc vyštudoval Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a do roku 1976 na fakulte pôsobil ako odborný asistent na katedre ekonomiky. V mladosti sa venoval jazdectvu, je šesťnásobný majster ČSSR v parkúrovom jazdectve.

V rokoch 1984 a 1985 pôsobil vo firme W. Gottschligg a už roku 1990 sa stal spoluzakladateľom novej spoločnosti Motor-Car Wiesenthal & Co, ktorá bola v roku 1994 autorizovaná ako výhradný importér automobilov značky Mercedes-Benz pre Slovensko. Neskôr sa spoločnosť premenovala na Mercedes-Benz Slovakia, v ktorej zastával post generálneho riaditeľa od roku 2008. Glatz zároveň pôsobí ako honorárny konzul Peruánskej republiky na Slovensku.

Slovenský Mercedes-Benz dlhodobo udržiava priaznivý trend vývoja predaja. Aktuálna tlačová správa spoločnosti uvádza, že v uplynulom roku jej podarilo na trh umiestniť viac ako 4,4-tisíca osobných, úžitkových, nákladných vozidiel a autobusov.

Doterajšie pôsobenie Andreja Glatza pozitívne zhodnotil aj Matthias Lührs, vedúci Region Overseas Mercedes-Benz Cars: „Ďakujem Andrejovi Glatzovi za jeho dlhoročné vedenie spoločnosti, za jeho vytrvalosť, pracovitosť, a najmä vášeň, s akou pristupoval ku svojej práci.“ Ako ďalej pripomenul: „Som veľmi rád, že môžem privítať pána Stephana Moebiusa ako nového generálneho riaditeľa Mercedes-Benz Slovakia. Som si istý, že vďaka svojím dlhoročným skúsenostiam prispeje pán Moebius veľkou mierou k ďalšiemu rozvoju nášho rastu a povedomia o značke na Slovensku.“

Andrej Glatz ale od značky Mercedes-Benz neodchádza. Podľa spoločnosti bude pokračovať vo svojej práci v skupine Motor-Car ako riaditeľ pre Business Development.

Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch

Zľava doprava: Matthias Lührs, vedúci Region Overseas Mercedes-Benz Cars, Andrej Glatz, po novom pôsobiaci v skupine Motor-Car, a Stephan Moebius, novo menovaný generálny riaditeľ MBSK

Nový generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia

Stephan Moebius (58) je bývalý generálny riaditeľ pre predaj osobných vozidiel Mercedes-Benz v Juhoafrickej republike. Svoju kariéru začal práve v koncerne Daimler AG v roku 1987. Následne pôsobil na viacerých medzinárodných manažérskych pozíciách v Európe, Ázii a Južnej Amerike, pričom jeho predposlednou krajinou pôsobenia bola práve Juhoafrická republika.

„Som presvedčený, že spoločne s celým tímom MBSK budeme pokračovať v posilňovaní vzťahov s našimi zákazníkmi a obchodnými partnermi vo výrazne sa meniacom prostredí,“ uviedol Stephan Moebius k svojmu vymenovaniu.

Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch

Nový generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia, Stephan Moebius.

Odchádzajúcemu i novému generálnemu riaditeľovi Mercedes-Benz Slovakia želajú redakcie Autoviny.sk a auto motor a šport veľa úspechov!