Aktuality

Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch

Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch
Andrej Glatz (vľavo) odovzdáva post generálneho riaditeľa Mercedes-Benz Slovakia Stephanovi Moebiusovi k 1. januáru 2019

Andrej Glatz stihol odovzdať pozíciu generálneho riaditeľa Mercedes-Benz Slovakia svojmu nasledovníkovi iba mesiac pred svojími 72. narodeninami, ktoré oslávi 2. februára.

Rodák z Košíc vyštudoval Stavebnú fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a do roku 1976 na fakulte pôsobil ako odborný asistent na katedre ekonomiky. V mladosti sa venoval jazdectvu, je šesťnásobný majster ČSSR v parkúrovom jazdectve.

V rokoch 1984 a 1985 pôsobil vo firme W. Gottschligg a už roku 1990 sa stal spoluzakladateľom novej spoločnosti Motor-Car Wiesenthal & Co, ktorá bola v roku 1994 autorizovaná ako výhradný importér automobilov značky Mercedes-Benz pre Slovensko. Neskôr sa spoločnosť premenovala na Mercedes-Benz Slovakia, v ktorej zastával post generálneho riaditeľa od roku 2008. Glatz zároveň pôsobí ako honorárny konzul Peruánskej republiky na Slovensku.

Slovenský Mercedes-Benz dlhodobo udržiava priaznivý trend vývoja predaja. Aktuálna tlačová správa spoločnosti uvádza, že v uplynulom roku jej podarilo na trh umiestniť viac ako 4,4-tisíca osobných, úžitkových, nákladných vozidiel a autobusov.

Doterajšie pôsobenie Andreja Glatza pozitívne zhodnotil aj Matthias Lührs, vedúci Region Overseas Mercedes-Benz Cars: „Ďakujem Andrejovi Glatzovi za jeho dlhoročné vedenie spoločnosti, za jeho vytrvalosť, pracovitosť, a najmä vášeň, s akou pristupoval ku svojej práci.“ Ako ďalej pripomenul: „Som veľmi rád, že môžem privítať pána Stephana Moebiusa ako nového generálneho riaditeľa Mercedes-Benz Slovakia. Som si istý, že vďaka svojím dlhoročným skúsenostiam prispeje pán Moebius veľkou mierou k ďalšiemu rozvoju nášho rastu a povedomia o značke na Slovensku.“

Andrej Glatz ale od značky Mercedes-Benz neodchádza. Podľa spoločnosti bude pokračovať vo svojej práci v skupine Motor-Car ako riaditeľ pre Business Development.

Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch
Zľava doprava: Matthias Lührs, vedúci Region Overseas Mercedes-Benz Cars, Andrej Glatz, po novom pôsobiaci v skupine Motor-Car, a Stephan Moebius, novo menovaný generálny riaditeľ MBSK

Nový generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia

Stephan Moebius (58) je bývalý generálny riaditeľ pre predaj osobných vozidiel Mercedes-Benz v Juhoafrickej republike. Svoju kariéru začal práve v koncerne Daimler AG v roku 1987. Následne pôsobil na viacerých medzinárodných manažérskych pozíciách v Európe, Ázii a Južnej Amerike, pričom jeho predposlednou krajinou pôsobenia bola práve Juhoafrická republika.

„Som presvedčený, že spoločne s celým tímom MBSK budeme pokračovať v posilňovaní vzťahov s našimi zákazníkmi a obchodnými partnermi vo výrazne sa meniacom prostredí,“ uviedol Stephan Moebius k svojmu vymenovaniu.

Slovenský Mercedes má nového generálneho riaditeľa, Andrej Glatz končí po 28 rokoch
Nový generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia, Stephan Moebius.

Odchádzajúcemu i novému generálnemu riaditeľovi Mercedes-Benz Slovakia želajú redakcie Autoviny.sk a auto motor a šport veľa úspechov!

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie