Aktuality

VIDEO: Toto je nový VW Golf bez maskovania!

V poradí už ôsma generácia najobľúbenejšieho hatchbacku nižšej strednej triedy v Európe pôjde do výroby až v júni 2019, no vďaka pohotovým ľuďom s kamerou bol zachytený odhalený exemplár na testovaní v Južnej Afrike. Podľa všetkého ide dokonca o ostrú verziu s označením GTI. Nasvedčujú tomu veľké kolesá, červené detaily a malé označenie verzie v prednej maske.

Veľkú dizajnovú revolúciu sme od novej generácie neočakávali, no tieto zábery sú dôkazom, že zmien bude nakoniec ešte menej ako napovedali prvé špionážne fotografie. Ako už vieme, novinka si ponechá základ v podobe overenej platformy MQB, ktorú upravia pre kompatibilitu s hybridným pohonným ústrojenstvom. Mild-hybridná technológia má byť dokonca štandardom pre všetky verzie budúcej generácie, vrátane modelu GTI. S preplňovaným dvojlitrom a elektrickým dopingom sa počíta s výkonom okolo 220 kW (300 k), pričom Golf R by mal túto hranicu posunúť ešte ďalej.

Golf VIII Spy video

Medzi motorizáciami sa určite objaví súčasný 1,5-litrový štvorvalec s funkciou deaktivácie polovice valcov. Podľa všetkého ale Volkswagen pracuje aj na novom litrovom trojvalci s nižšou spotrebou a emisiami. Špekuluje sa o ukončení verzie Variant, o ktorú posledné obdobie nie je záujem. Na druhú stranu má byť štandardný model opäť o niečo priestrannejší v interiéri.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?