Tento článok bude priebežne aktualizovaný o fotografie a čerstvé informácie z predstavenia

Nové vozidlo ŠKODA SCALA – prehľad noviniek:

Dizajn:

Ako prvé vozidlo značky ŠKODA charakterizuje ŠKODA SCALA svojím emotívnym a autentickým vzhľadom ďalší vývojový stupeň dizajnového jazyka značky ŠKODA. **Ako prvý sériovo vyrábaný automobil ŠKODA v Európe má na piatych dverách namiesto loga sebavedomý nápis ŠKODA.** Až osemnásťpalcové kolesá z ľahkej zliatiny dodávajú vozidlu dynamický vzhľad. Jedinečné, predĺžené sklo piatych dverí, ktoré je súčasťou výbavového stupňa Style, dodáva vozidlu ŠKODA SCALA vlastný štýl. Zdroj: UnitedLife.sk: Škoda Scala video
Škoda Scala - predstavenie

Interiér:

Nový koncept poňatia interiéru, ktorý vychádza zo štúdie VISION RS, kombinuje ergonómiu a emotívny vzhľad s veľkorysým priestorom, typickým pre značku ŠKODA, a najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede. **Prístrojová doska s centrálnym, vysoko umiestneným displejom, výplne predných dverí s kvalitným, mäkčeným povrchom so špecifickou úpravou, ktorá napodobňuje kryštalickú štruktúru.** Príjemnú atmosféru interiéru dodáva ambientné osvetlenie, teplé odtiene farieb a kontrastné obšitie poťahov sedadiel. Čalúnenie sedadiel je na želanie z kvalitného mikrovlákna Suedia. O dodatočný komfort sa stará na želanie dodávané vyhrievanie čelného skla alebo vyhrievaný volant.
Škoda Scala - predstavenie
Škoda Scala - predstavenie

Pohonné jednotky a podvozok:

Tri benzínové motory TSI s objemom **1,0 alebo 1,5 l a jeden naftový motor 1,6 TDI pokrývajú výkonové spektrum od 70 do 110 kW (95 až 150 k).** V priebehu roka 2019 bude nasledovať motor 1,0 G-TEC s výkonom 66 kW (90 k) a s pohonom na ekologický zemný plyn (CNG). Päť úsporných motorov vybavených turbodúchadlom spĺňa emisnú normu Euro 6d TEMP. Na želanie je ponúkaný systém Sport Chassis Control, ktorý ponúka nastavenie podvozku s režimami Normal a Sport, ktoré možno prepínať vo voľbe jazdného režimu Driving Mode Select.
Škoda Scala - predstavenie

Asistenčné systémy:

Mnoho asistenčných systémov vozidiel ŠKODA SCALA bolo doteraz známych len v automobiloch vyšších tried. Asistent zmeny jazdného pruhu (Side Assist) dostupný na želanie, upozorňuje až do vzdialenosti 70 m, čo je až o 50 m ďalej ako asistent hľadania mrtvého uhlu (Blind Spot Detect), na zozadu blížiace sa vozidlá, ktoré majú v úmysle predbiehať alebo sa už nachádzajú v mŕtvom uhle. **Na želanie je ponúkaný tiež adaptívny tempomat (ACC), ktorý je aktívny do rýchlosti 210 km/h, a parkovací asistent (Park Assist).** Asistent sledovania jazdného pruhu (Lane Assist) a Front Assist vrátane funkcie núdzovej brzdy sú sučásťou štandardnej výbavy.
Škoda Scala - predstavenie

Technológie a bezpečnosť:

ŠKODA SCALA má v štandardnej výbave LED svetlomety a LED zadné skupinové svetlá. Predný **Bi-LED a zadný full LED variant týchto svetiel s dynamickými zadnými smerovými svetlami, ktoré SCALA ponúka ako prvý model značky ŠKODA, je súčasťou výbavového stupňa Style.** Medzi devät ponúkaných airbagov patrí aj kolenný airbag vodiča a prvýkrát v triede kompaktných vozidiel sú na želanie dodávané zadné bočné airbagy. V prípade hroziacej nehody uzavrie proaktívna ochrana cestujúcích Crew Protect Assist, ktorá je dostupná na želanie, automaticky v predstihu okna a predopne bezpečnostné pásy na predných sedadlách.
Škoda Scala - predstavenie

Infotainment:

Virtuálny Kokpit, ktorý je dostupný na želanie, má displej s veľkosťou 10,25 palca. Ide o najväčší displej v triede kompaktných vozidiel. Displeje infotainment systému tretej generácie na báze radu MIB, majú uhlopriečku od 6,5 do 9,2 palca. Dotyková obrazovka je komfortne umiestnená tak vysoko, aby bola dobre viditeľná pre vodiča aj spolujazdca. **Sound System ŠKODA, ktorý je dostupný na želanie, ponúka subwoofer a desať reproduktorov.** Vďaka mnohým novým mobilným online službám ŠKODA Connect môžu cestujúci pomocou mobilného telefónu zamknúť a odomknúť vozidlo alebo „vzduchom“ aktualizovať softvér infotainment systému , prípadne mapy navigácie. Vďaka zabudovanej eSIM karte s pripojením LTE je vozidlo ŠKODA SCALA vždy online.
Škoda Scala - predstavenie

Simply Clever:

ŠKODA SCALA ponúka mnoho Simply Clever prvkov, napríklad elektricky ovládané piate dvere s funkciou Tip-To-Close, ktoré **sú ponúkané v tejto triede prvýkrát, alebo mechanicky sklopné a elektricky odistiteľné tažné zariadenie,** ktoré sa vyklopí po stlačení tlačítka v batožinovom priestore.

Nový hatchback zamieri do triedy kompaktných vozidiel. Meno SCALA je inšpirované latinským slovom scala, ktoré znamená schody alebo rebrík. A veľký krok vpred bude model SCALA znamenať aj pre celú značku ŠKODA. "S novým modelom ŠKODA SCALA otvoríme ďalšiu kapitolu v triede kompaktných vozidiel značky ŠKODA. Jedná sa o úplne novo vyvinutý automobil, ktorý v tejto triede stanoví nové štandardy v oblasti technológií, bezpečnosti a dizajnu. Sme presvedčení o tom, že SCALA má najlepšie šance na to, aby pre značku ŠKODA novo definovala segment A, "hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier.

Svetová premiéra modelu ŠKODA SCALA začne v Tel Avive v 18:30 SEČ. Celú show môžete sledovať v priamom prenose na ŠKODA Storyboard.

Prečítajte si aj:


Škoda Scala sa ukázala na prvých reálnych záberoch

Redakcia


Škoda Scala - Poznáme motorizácie, rozmery aj výbavu horúcej novinky!

Tlačová správa


Škoda Scala prvýkrát odhalila interiér, znamená koniec pre špekulácie, ale i pre nadšenie

Erik Stríž


Majo Bóna
Ako auto-moto novinár pracujem presne dvadsať rokov a za tento čas som odjazdil prakticky všetky kategórie vrátane Peugeotu BB1, ktorý vo mne zanechal trvalé... spomienky. Maximálnou rýchlosťou, ktorou som išiel sa nechválim, lebo 314 km/h nestojí za reč. Milujem autá, ktoré majú charakter, preto som fanúšikom a aj vlastním hrdzavú poľskú fiatku :) Ak ste zvedaví na moje názory, môžete si prečítať moje články, prípadne pozrieť videá na apextv.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie