Aktuality

VW: Vieme, koľko bude stáť prvý elektromobil pre masy!

Po kauze Dieselgate sa automobilka zamerala na vývoj alternatívnych ekologických pohonov a nedávno predstavila aj svoj plán masovej elektrifikácie po roku 2020. Jedným z prvých modelov má byť kompaktný hatchback o veľkosti Volkswagenu Golf a do roku 2022 má automobilka celkovo uviesť až 27 nových modelov. Predpokladá sa, že jedným z nich bude práve ľudový elektromobil pre každého.

Volkswagen ID Vizzion (koncept, Ženeva 2018)

Podľa Volkswagenu pôjde o subkompaktný crossover, ktorého cena by mohla začínať už od 18 000 eur. Elektromobilitu sa tak bude automobilka snažit pretlačiť aj do nižších tried. Samotná výroba crossovera by podľa plánov mohla prebiehať v nemeckom Emdene, pričom podľa odhadov by mohli predať až 200 000 kusov ročne.

V súčasnosti je už potvrdená produkcia minimálne štyroch nových elektromobilov vrátane spomínaného kompaktu. Doraziť by mal aj elektrický sedan inšpirovaný konceptom I.D. Vizzion, ďalej SUV so splývajúcou zadnou časťou (štúdia I.D. Crozz) a dočkáme sa aj modernej reinkarnácie "hippie" mikrobusu (I.D. Buzz).

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie