Aktuality

Opel ukončí výrobu týchto modelov bez ďalšieho nástupcu! Čo bude ďalej?

Nemecký Opel prechádza pod krídlami francúzskej skupiny PSA výraznými zmenami. Zásadná rekonštrukcia sa najbližšie dotkne aj samotného portfólia značky, podľa posledných informácií dôjde koncom budúceho roka k úplnému vyškrtnutiu niekoľkých modelov, ktorých výrobu ukončia bez ďalšieho nástupcu.

Opel Cascada  1.6 Turbo 200 hp

Zahraničné weby píšu predovšetkým o mestských modeloch Adam a Karl. Z ponuky vypadne aj takmer bezvýznamný kabriolet Cascada. Produkcia tejto trojky Oplov bude ukončená na konci roka 2019. Automobilka potrebuje priestor pre nástup nových modelov, ktoré plánujú predstaviť medzi rokmi 2019 a 2020. Veľká ofenzíva bude pozostávať až z 8 nových alebo modernizovaných modelov. Opel sa zameria na populárny segment SUV a svoju úlohu bude pri prezentácii nových modelov zohrávať aj elektrina . Do roku 2020 chcú Nemci ponúkať až štyri elektrifikované modely, pričom o ďalšie štyri roky má byť elektrifikované už celé portfólio.

SUV Opel

Medzi novými modelmi sa určite objaví nástupca mestského hatchbacku Corsa, ktorá bude využívať techniku vytvorenú spoločne s PSA. Novej generácie by sa mohlo v priebehu tohto roka mala dočkať aj dodávka Vivaro. V lete 2019 bude zrejme odhalená aj plug-in hybridná verzia Grandlandu X a tiež čisto elektrická verzia novej Corsy. Významný bude začiatok roka 2020, keď dôjde k predstaveniu nástupcu pre Mokku X.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie