Aktuality

BMW zásadne zvýšilo kapacitu batérií elektromobilov i3 a i3s

Značka BMW sa teraz rozhodla ponuku modelu i3 modernizovať nielen o kapacitu batérie a teda aj maximálny dojazd na elektrinu, ale aj o športovú úpravu.

Kapacitu batérií automobilka zvýšuje na 120 Ah a množstvo uloženej energie na 42,2 kWh. Pre malý automobil s kombinovanou energetickou spotrebou 13,1 kWh/100 km to znamená čisto elektrický dojazd na úrovni až 260 kilometrov. Model i3s s vyšším výkonom dosahuje kombinovanú spotrebu 14,0 - 14,6 kWh na 100 kilometrov.

Jedná sa o zvýšenie o 30 percent v meracom cykle WLTP, štandardizácia podľa NEDC je oveľa veľkorysejšia - hovorí o dojazde až na úrovni 380 až 395 kilometrov.

Nové BMW i3 a i3s dostanú výkonnejšie batérie a športový paket (2018)

Estetické inovácie

Nová generácia batérií pre modely i3 a i3s prichádza spoločne s novou farbou karosérie a s obohatením dizajnu modelov o nové prvky. Ako uvádza výrobca vo svojej tlačovej správe, zákazníci sa budú môcť tešiť na novú metalízu: svetlú Juraco Beige so sivými doplnkami Frozen Grey. Ostatné farby ostávajú nezmenené, jedná sa o farby Mineral Grey, Imperial Blue, Melbourne Red, Capparis White a Fluid Black.

Technickou inováciou za príplatok sú nové adaptívne LED svetlomety, ktoré vedia prispôsobiť lúč diaľkových svetlometov podľa aktuálnej situácie na vozovke. Modernizácie sa dočkalo aj rozhranie multimediálneho systému iDrive, dizajn využíva virtuálne tlačidlá vo forme dlaždíc.

Významnejším obohatením ponuky modelov i3 a i3s je aj možnosť dokúpenia športových doplnkov. Tešiť sa môžete na „športové odpruženie, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy modelu BMW i3s a obsahuje upravené tlmiče, pružiny a stabilizátory, zníženie svetlej výšky o 10 milimetrov, rozšírený rozchod a 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin v čiernej farbe Jet Black.“ Športový balíček pre i3s využije aj čierne lemy blatníkov.

Nové BMW i3 a i3s dostanú výkonnejšie batérie a športový paket (2018)

Ceny a výbavy elektromobilu i3 dnes

Kompaktný elektromobil BMW i3 v súčasnosti kúpite na Slovensku za minimálnu cenu 38 900 eur, dostanete za ňu variant s kapacitou batérie 94 Ah a motorom dosahujúcim maximálny výkon 125 kW (170 k) a avizovaným dojazdom 300 kilometrov. Ak chcete výkonnejší variant, napríklad i3s s rovnakou kapacitou batérie, ale vyšším maximálnym výkonom 135 kW (184 k), zaplatíte už 42 550 eur. A ak zhodnotíte, že v tom elektromobile predsa len budete potrebovať aj malý spaľovací motor, pretože s autom potrebujete jazdiť aj mimo mesta, za model i3s 94 Ah Range Extender zaplatíte 47 350 eur. To sú ceny v slovenskom konfigurátore BMW k 30.9.2018.

ERIK STRÍŽ
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie