Autoviny.sk

Bratislava potrebuje novú skratku. O novom EČV môžete hlasovať aj vy!

V Bratislave sa každý deň zaregistruje najviac nových vozidiel na Slovensku. Môžu za to najmä firmy, ktoré si o EČV žiadajú v hlavnom meste aj napriek tomu, že služobný automobil bude operovať na opačnom konci krajiny. Len pred niekoľkými rokmi museli policajti prísť s novou skratkou „BL“, ktorá nahradila originálne „BA“.

Zdroj: Facebook Polícia Slovenskej republiky

Nedávno sa však na Facebooku objavil status, v ktorom policajti žiadajú občanov o pomoc pri výbere novej skratky. Počet kombinácii pre „BL“ sa podľa nich rýchlo míňa, a preto spustili hlasovanie so 4 možnosťami – BT, BI, BE, BD. Viacerí diskutujúci sa na sociálnej sieti negatívne vyjadrili k posledným dvom návrhom. Podľa nich nemajú BE ani BD nič spoločné s názvom Bratislava. Kritiku si opäť vyslúžil aj samotný systém prideľovania lokálnych evidenčných čísel, ktorý zbytočne komplikuje a predražuje prepis áut medzi okresmi.

Hlasovať môžete do 8. októbra na internetovej stránke TU, prípadne cez sociálnu sieť nižšie.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie