Aktuality

VIDEO: Táto šikovná kartička vám pri nehode môže zachrániť život! Ako?

Aj vy ste sa už určite neraz zamysleli nad tým, čo robiť v prípade núdze, keď skončíte s autom v rieke, alebo sa nebudete vedieť dostať von z horiaceho auta. Väčšina z nás totiž v aute bežne nevozí neskladné kladivá či nože, ktoré by v prípade nehody mohli pasažierom pomôcť pri úniku z vraku.

OWL - OPEN WINDOW FOR LIFE

Americká spoločnosť OWL však nedávno predstavila zaujímavý bezpečnostný produkt o veľkosti bežnej kreditnej karty, ktorý si môžete schovať aj do slnečnej clony. Táto jednoduchá pomôcka nedisponuje žiadnou elektronikou či zložitým mechanizmom, no skrýva v sebe ostrú čepeľ na rozrezanie zaseknutého bezpečnostného pásu aj hrot, ktorý dokáže rozbiť okno. Neveríte? Pozrite si video, v ktorom slečna prezentuje práve túto funkciu.

Táto praktická pomôcka je dostupná v USA za zrhuba 18 dolárov, pokiaľ vám však nevadí priplatiť si za poštovné, môžete si záchrannú kartu nechať doviezť aj na Slovensko.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?