Aktuality

Mazda dostane Carplay aj Android Auto s možnosťou bezplatnej aktualizácie, má to však háčik!

Ani v modernizovanej Mazde 6 dnes nenájdete populárnu funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu, pomocou ktorej si viete prehrávať hudbu, telefónny zoznam či navigáciu z mobilu priamo na obrazovke infotainmentu. Keďže podpora zo strany mobilných vývojárov je dostupná už niekoľko rokov, zákazníci tlačili na Mazdu, aby sa Apple Carplay a Android Auto konečne objavilo v najnovších modeloch značky.

Mazda Carplay

Zastúpenie Mazdy v USA oznámilo, že túto funkciu zabudujú do nových modelov už v priebehu septembra. Zákazníkom, ktorí si Mazdu stihli kúpiť bez nového systému, navyše ponúknu možnosť bezplatnej aktualizácie. V rámci ponuky dostanú aj výkonnejší USB vstup s výstupom na úrovni 2.1 A. Celý proces aktualizácie má v autorizovanom servise trvať zhruba dve hodiny. Novú verziu systému Mazda Connect pritom budú môcť získať majitelia väčšiny áut vyrábaných od roku 2014.

Mazda Carplay

V čom je háčik? Od lokálneho zastúpenia sme zatiaľ žiadnu správu o pripravovaných inováciách nezískali a momentálne zisťujeme, či automobilka plánuje túto funkciu s možnosťou upgradu predstaviť aj na Slovensku. Budeme vás priebežne informovať.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?