Aktuality

Mazda dostane Carplay aj Android Auto s možnosťou bezplatnej aktualizácie, má to však háčik!

Ani v modernizovanej Mazde 6 dnes nenájdete populárnu funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu, pomocou ktorej si viete prehrávať hudbu, telefónny zoznam či navigáciu z mobilu priamo na obrazovke infotainmentu. Keďže podpora zo strany mobilných vývojárov je dostupná už niekoľko rokov, zákazníci tlačili na Mazdu, aby sa Apple Carplay a Android Auto konečne objavilo v najnovších modeloch značky.

Mazda Carplay

Zastúpenie Mazdy v USA oznámilo, že túto funkciu zabudujú do nových modelov už v priebehu septembra. Zákazníkom, ktorí si Mazdu stihli kúpiť bez nového systému, navyše ponúknu možnosť bezplatnej aktualizácie. V rámci ponuky dostanú aj výkonnejší USB vstup s výstupom na úrovni 2.1 A. Celý proces aktualizácie má v autorizovanom servise trvať zhruba dve hodiny. Novú verziu systému Mazda Connect pritom budú môcť získať majitelia väčšiny áut vyrábaných od roku 2014.

Mazda Carplay

V čom je háčik? Od lokálneho zastúpenia sme zatiaľ žiadnu správu o pripravovaných inováciách nezískali a momentálne zisťujeme, či automobilka plánuje túto funkciu s možnosťou upgradu predstaviť aj na Slovensku. Budeme vás priebežne informovať.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie