Aktuality

2,5-miliónový Chiron bude najlacnejším modelom od Bugatti. Z ceny nového sa zatočí hlava.

Superdrahý Bugatti Chiron bude v porovnaní s novým hyperšportom cenovo pomerne dostupným modelom.

Výrobca Bugatti v minulosti predával model Veyron, ktorý sa zapísal do automobilovej histórie zlatými písmenami pre svoj ohromujúci výkon tisíc konských síl a nadštandardnú cenu jeden milión eur. Početné edície si potom nechávali za svoju jedinečnosť doplatiť ešte zopár stoviek tisíc eur navyše, výsledná cena exemplárov Veyronu sa preto počítala v miliónoch.

Potom prišiel model Chiron a prekonal všetky očakávania - aj čo sa týka výkonu, aj čo sa týka ceny. Dnes zaň zaplatíte minimálne 2,5 milióna eur, avšak ani táto cena nie pevná. Ak máte záujem o doplnkovú výbavu, budete musieť investovať ďalšie nehanebné desiatky až stovky tisícov eur.

Ani to by ale nemal byť pre luxusné a supervýkonné automobily strop. Bugatti teraz pripravuje úplne nový model, ktorého meno už poznáme. Nové Bugatti sa bude volať DIVO a bude predstavovať nielen vrchol technických schopností automobilky, ale aj určitý návrat k tradičnej výrobe karosérií. Automobil bude stáť za základoch modelu Chiron, avšak zrejme dostane celkom vlastný a odlišný dizajn. Silueta vozidla prekrytého plachtou môže vzbudzovať dojem podobnosti s Bugatti Vision Gran Turismo z roku 2015.

Bugatti Divo (2019)

Hyperšport Divo sľubuje nižšiu hmotnosť, lepšiu agilitu a precíznejšie riadenie. Rozmerný zadný spojler bude zodpovedný za vyšší aerodynamický prítlak.

Neoficiálne informácie hovoria o zrýchlení z nuly na 100 km/h za 2,5 sekundy a z 0 na 200 km/h za 6,5 sekundy. Maximálna rýchlosť by mala byť obmedzená na 385 km/h.

Bugatti Divo (2019)

Názov Divo nie je náhodný. Je to priezvisko francúzskejho pretekára menom Albert Divo, ktorý na vozidle Bugatti Type 35 dvakrát vyhral preteky Targa Florio v rokoch 1928 a 1929.

Bugatti Divo (2019)
Bugatti Divo (2019) dostalo meno podľa francúzskeho automobilového pretekára Alfreda Diva

A tá cena? Ak by ste mali peniaze a chuť kúpiť si Bugatti Divo aj napriek tomu, že sa ešte verejnosti formálne neukázalo, pripravte si minimálne 5 MILIÓNOV EUR! Počet automobilov je prísne limitovaný na iba 40 kusov, takže nepochybujeme, že sa celá edícia vypredá aj za tieto astronomické čiastky.

Nové Bugatti spoznáme 24. augusta, kedy sa predstaví na podujatí “The Quail – A Motorsports Gathering“ v Kalifornii.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie