Aktuality

Hyundai odhalil slovenskú cenu nového i20

Nový Hyundai i20 prichádza do slovenských showroomov a pre prvých zákazníkov je pripravená edícia s názvom Cool. Spočiatku sa bude u nás dodávať iba vo verzii 5-dverového hatchbacku, v septembri sa do predaja dostane aj „terénny“ variant i20 Active.

Cena nového Hyundai i20 bude prinajmenšom 13 890 €, ale v súčasnosti predajcovia ponúkajú edíciu Cool s cenou od 11 690 €. Nie sú to práve najmenšie peniaze, ale ako uvádza výrobca v slovenskej tlačovej správe, zákazník získa veľmi dobre vybavené vozidlo, ktoré disponuje asistentom pre rozjazd do kopca, systémom na upozornenie opustenia jazdného pruhu (LDW), elektrickým ovládaním všetkých štyroch okien, tempomatom s obmedzovačom rýchlosti, zadnými parkovacími senzormi aj zadnou parkovacou kamerou. Výbava malého hatchbacku bude teda pomerne zaujímavá. Nemali by sme zabúdať ani na 7-palcový dotykový displej a tiež podporu pre Android Auto a Apple CarPlay.

Limitovaná edícia Cool ponúkne na výber jednu z troch benzínových motorizácií, konkrétne 1,2i (62 kW), 1,0 T-GDi (74 kW) a 1,0 T-GDi (88 kW). Automatickú prevodovku si do i20 nemôžete ani dokúpiť, pri prvých dvoch motorických variantoch je vo vozidle 5-stupňový, v 88 kW verzii 6-stupňový manuál.


Kompletný cenník a rozpis jednotlivých prvkov výbavy nového Hyundai i20 nájdete tu

Pre Hyundai i20 Active bude dostupný ešte ďalší motor: štvorvalec s objemom 1,4 litra a výkonom 74 kW (100 k). Tento motor sa kombinuje výlučne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Škoda.

Prečítajte si aj:


Hyundai modernizoval malý hatchback i20, zmeny mu veľmi prospeli!

ERIK STRÍŽ


i20 ide najmä v bielej a hnedej farbe

Z tlačovej správy ďalej vyberáme časť, v ktorej slovenský Hyundai hodnotí doterajšie predaje modelu i20 z hľadiska výberu farby laku:

„Zo štatistík slovenského importéra značky Hyundai vyplýva, že model i20 silno oslovuje ženy, ktoré tvoria až 42% klientely. Celkovo je i20-tka atraktívna najmä pre ľudí vo veku od 30 do 60 rokov. Klienti i20 bez ohľadu na pohlavie preferujú bielu (36%) a tóny hnedej (18%) farby. Veľká väčšina klientov i20 starších ako 40 rokov uprednostňuje manuálnu prevodovku pred automatickou. Kým muži siahajú častejšie po modrých odtieňoch farby karosérie, u žien boduje aj červená (16%). Aj preto nový Hyundai i20 v štartovacej edícii Cool prináša dve nové exteriérové farby: metalickú modrú Champion blue a bezpríplatkovú pastelovú Tomato red.“

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?