Škoda Rapid už nebude low cost! Chce byť konkurenciou pre VW Golf či Ford Focus.

Peter Orosz, 12.07.2018
Rapid 2019

Zdroj: Avarvarii

Nová generácia modelu Rapid sa predstaví už v priebehu budúceho roka, zmien však bude viac než sme očakávali. Len prednedávnom sme vás informovali o tom, že automobilka už ďalej nepočíta s karosárskou verziou liftback a s najväčšou pravdepodobnosťou dôjde aj k zmene názvu tohto modelu.

Zahraničný motoristický portál Autocar však prišiel s vyjadrením šéfa marketingu, Alaina Faveya, podľa ktorého bude novinka konkurovať autám nižšej strednej triedy. Rapid sa tak pravdepodobne zbaví nálepky low-costového auta s lacnejšími materiálmi.

"So súčasným modelom sa nám úplne nepodarilo zákazníkov presvedčiť, že sme v segmente vierohodným konkurentom. Nový Rapid nebude ponúkaný ako kombi, od toho máme Octaviu. Rapid vidím ako reálneho konkurenta pre Volkswagen Golf, keďže Octavia je skôr trojpriestorové vozidlo," prezradil Favey pre britský Autocar.

Aj napriek prehláseniu, že novinka zapadne do kategórie nižšej strednej triedy, bude Rapid postavený na platforme pre mestské vozidlá. Základ v podobe MQB A0 používa napríklad Seat Ibiza či Volkswagen Polo. Pod kapotou môžeme s najväčšou pravdepodobnosťou očakávať benzínový trojvalec 1.0 TSI v niekoľkých výkonových verziách či silnejší agregát 1.5 TSI. Nad naftovými motorizáciami zatiaľ visí otáznik.