Aktuality

AKTUÁLNE: Nemecká polícia zatkla šéfa Audi pre škandál s emisiami naftových motorov

CEO spoločnosti AUDI Rupert Stadler bol zatknutý v súvislosti s podvodmi na emisiách naftových motorov (foto: Motor1)

Pre Audi je to hrozný začiatok týždňa. Po tom, čo na verejnosť unikli fotografie nového A1 Sportback, polícia zatkla priamo šéfa celej automobilky pre podozrenia s manipuláciami emisií v naftových motoroch.

Minulý týždeň prokuratúra v Mníchove oznámila, že vyšetruje celkovo 20 podozrivých zo stále neuzatvoreného škandálu Dieselgate, pričom spomenula, že hľadala aj Ruperta Stadlera. CEO Audi je teraz zadržaný kvôli obavám, že by mohol ovplyvniť dôkazy týkajúce sa podvádzania pri testoch s emisiami naftových motorov. Téme sa venoval portál motor1.

Materská spoločnosť automobilky Audi, koncern Volkswagen, potvrdila prostredníctvom svojho hovorcu, že Stadler bol dnes ráno zatknutý. Zástupca spoločnosti VW ďalej pripomenul, že aj v tomto prípade platí prezumpcia neviny.

Keď hovoríme o celej skupine VW, minulý týždeň spoločnosť dostala pokutu vo výške 1 miliardy EUR, čo je jedna z mnohých pokút, ktoré nemecký automobilový koncern v poslednom čase dostal kvôli afére Dieselgate.

Audi Q8 (2019)
Nové SUV Audi Q8 (2019)

Volkswagen sa aj napriek obrovským pokutám môže tešiť zo stále pomerne priaznivej situácie - navzdory obrovskému škandálu stále predáva viac. Od začiatku roka koncern dodal viac ako 4,5 milióna automobilov, čo predstavuje výrazný nárast o 7,7 percenta. Zdá sa, že zákazníkov nezaujíma emisný škandál a stačí im, že koncern aktívne podniká kroky, aby sa zbavil nálepky „výrobcu dymovníc“.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?