Aktuality

VIDEO: Táto turbína vyrába elektrinu vďaka okoloidúcim autám! Ako je to možné?

S týmto zaujímavým nápadom prišla turecká spoločnosť Deveci Tech. Ich nová vertikálna turbína dokáže využiť prúdenie silného vzduchu, ktorý vytvárajú okoloidúce autá na diaľnici. Výrobca tvrdí, že inštalovaná turbína dokáže za hodinu vyrobiť až 1 kW elektrickej energie. V prípade slnečných dní môže k lepším výsledkom dopomôcť aj solárny panel, ktorý umiestnili na vrch zariadenia.

Výrobca už novú technológiu testuje, a to priamo v Istanbule. Prototyp umiestnili medzi dva autobusové pruhy s častým pohybom vozidiel. Veľká čelná plocha autobusov so značným aerodynamickým odporom totiž vytvára silné prúdenie vzduchu okolo vozidla, vďaka čomu dokáže turbína vygenerovať veľké množstvo elektrickej energie.

VIDEO:

Did you know this turbine can create energy from traffic?

Uverejnil používateľ Cheddar 14. jún 2018
Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie