Aktuality

Škoda nenavrhuje len autá! Toto ste netušili...

Trofej pre najužitočnejšieho hráča Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktorú predseda predstavenstva Bernhard Maier odovzdal americkému útočníkovi Patrickovi Kaneovi, navrhla ŠKODA Design. Trofej, ktorá je vysoká 33 cm a široká 21,5 cm, vznikla v Českej republike a je poctou bohatej tradícii českého umeleckého sklárstva a krištáľu. Jej kryštalická štruktúra má predobraz aj v aktuálnych automobiloch značky ŠKODA – napríklad v svetlometoch a zadných skupinových svietidlách.

Počas 82. Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF bola spoločnosť ŠKODA AUTO ako oficiálny hlavný sponzor zviditeľnená na štadiónoch aj v ich okolí. Jej logo zdobilo mantinely a stredový kruh na vhadzovanie. Priamo na okraji hracej plochy boli stredobodom pozornosti tri modely automobilov značky ŠKODA - OCTAVIA COMBI RS, SUPERB a KAROQ. Okrem toho bola ŠKODA AUTO exkluzívnym partnerom Aplikácie IIHF. Tá poskytovala fanúšikom najrýchlejšieho tímového športu na svete zaujímavé správy zo zákulisia, štatistiky a ďalšie informácie o turnaji. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF v Dánsku sledovala na televíznych obrazovkách viac než miliarda ľudí, ďalších 525 000 fanúšikov držalo palce svojim tímom priamo v arénach v Kodani a Herningu.

Spoločnosť ŠKODA AUTO a ľadový hokej spája dlhoročné partnerstvo: tradičná česká automobilka podporovala Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji ako oficiálny hlavný sponzor už 26. rok za sebou. ŠKODA AUTO získala v Guinessovej knihe rekordov záznam o najdlhšom hlavnom sponzoringu majstrovstiev sveta v športovej histórii. Od roku 1992 je ŠKODA AUTO tiež automobilovým partnerom tejto významnej športovej udalosti. V roku 2018 zahŕňala flotila celkom 50 vozidiel, vrátane bestselleru OCTAVIA, vlajkovej lode SUPERB a modelov SUV KODIAQ a KAROQ.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie