Aktuality

Škoda Karoq Cabrio sa predvedie už v júni tohto roka

Škoda Karoq kabriolet (neoficiálna vizualizácia, 2018)
Škoda Karoq kabriolet (neoficiálna vizualizácia 2018)

Dvaja praktikanti z odbornej školy v Mladej Boleslavi navrhli nové koncepčné vozidlo Škoda Karoq Cabrio, ktoré sa odprezentuje na tradičnom stretnutí GTI pri jazere Wörthersee. Pôjde o experimentálny automobil, avšak plne funkčný a pojazdný.

Do predaja sa síce Karoq bez strechy nedostane, ale bude predobrazom modelu T-Roc, ktorý Volkswagen plánuje vyrábať vo variante kabrio aj komerčne. Išlo by o vôbec prvé otvorené SUV od koncernu Volkswagen.

T-Roc, Karoq a aj Seat Arona sa radia do rovnakej kategórie kompaktných SUV a stoja na rovnakej platforme MQB, ktorú vyvíja a dodáva ich domáci koncern Volkswagen.

Pripravovaný Volkswagen T-Roc Cabrio (2020)
Pripravovaný Volkswagen T-Roc Cabrio (2020)

Volkswagen T-Roc vo vyhotovení kabriolet by sa mal v predaji objaviť v roku 2019, spadať by mal po modelový rok 2020. Riešenie s automaticky skladateľnou strechou by znamenalo, že vozidlo nadobudne siluetu podobnú SUV-kupé, čo by automobil ešte viac zatraktívnilo v očiach verejnosti.

Kompaktné SUV valcujú a prevalcujú svet, o tom už dnes nikto nepochybuje. Je preto prirodzené, že sa táto kategória automobil bude vyvíjať ďalej a ponúkne viac možností vyhotovenia karosérie. Kabriolet je teda logickou cestou a tak trocha návratom do starých čias automobilového priemyslu, kedy boli automobily obrovské a s plátenými skladacími strechami.

ERIK STRÍŽ
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?