Aktuality

Novú Ladu Vestu SW a SW Cross uvidíme na autosalóne v Bratislave. Poznáme aj slovenské ceny!

Lada si opäť hľadá cestu na západné trhy a s novými modelmi má veľkú šancu na úspech najmä v krajinách strednej Európy. O nové modely je veľký záujem, čo dokazuje aj oficiálne vyjadrenie dílera na sociálnej sieti Facebook: „Všetky modely Vesta SW a Vesta SW Cross, ktoré cez slovenský import dorazia už čoskoro, sú predané. Áno, ľudia to kupujú aj bez toho aby to videli.“

Novú Ladu Vestu SW a SW Cross budete môcť vidieť už na autosalóne v Bratislave. Poznáme aj slovenské ceny!

Ďalšiu hromadnú objednávku plánuje importér zrealizovať už koncom mája, pričom objednané autá, aj kvôli celozávodnej dovolenke, dorazia na Slovensko najskôr v októbri. V súčasnosti na oficiálnych stránkach nájdete aj ceny jednotlivých modelov. Lada Vesta SW je k dispozícii len v jedinej výbave s označením Lux, ktorej cena začína na 14 000 €. Základná cena oplastovanej verzie je v porovnaní s obyčajnou Vestou SW nižšia o tisíc eur kvôli rozdielom vo výbave.

Novú Ladu Vestu SW a SW Cross budete môcť vidieť už na autosalóne v Bratislave. Poznáme aj slovenské ceny!

V základnej výbave "Ice" môžete počítať s manuálnou klimatizáciou, elektrickými oknami, prednými a bočnými airbagmi, palubným počítačom či rádiom so 4 reproduktormi. Luxusnejšia verzia pridáva 16“/17“ zliatinové kolesá, automatickú klimatizáciu, parkovaciu kameru, vyhrievané predné sedadlá a dotykový multimediálny systém.

Pod kapotou je k dispozícii len jediný motor, a to benzínová atmosférická 1,6ka s výkonom 78 kW (106 k) spriahnutá s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Všetky novinky budú vystavené aj na blížiacom sa autosalóne v Bratislave.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?