Štyri najkultovejšie vozidlá vo filmoch, ktoré získali Oscara a auto v nich hralo dominantnú rolu

06.03.2018
Získali Oscara, lebo v nich hrali vynikajúci herci, mali najlepšiu kameru alebo zvuk, no pamätáme si z nich aj vozy, ktoré hrali nemenej dôležitú rolu. Pozrite sa na štyri najznámejšie autá, ktoré sa objavili v oscarových filmoch.

Buick Roadmaster vo filme Rain Man

"Som vynikajúci vodič," zaznela pamätná veta Dustina Hoffmana, ktorý síce vo filme nemal vodičák, ale jeho filmový brat Tom Cruise ho nechal zajazdiť si. Buick Roadmaster z roku 1949 bolo kultové auto, na ktorom prešli Hoffman s Cruisom vo filme stovky kilometrov amerických ciest.

oscarove automobily

Hudson Commodore vo filme Šofér slečny Daisy

Rok po Rain Manovi, aj ďalší film zameraný na auto získal Oscara. A o čom bol jeho obsah? Počas 26 rokov má slečna Daisy šoféra auta Hudson Commodore. Vodičom je čierny herec Morgan Freeman. Dej sa odohráva v čase zmien občianskych práv v Georgii, kde práve žijú a odohráva sa celý príbeh.

oscarove automobily

Pontiac LeMans vo filme Francúzska spojka

Ďalšia klasická filmová naháňačka je z thrileru, ktorý získal päť Oscarov vrátane sošky za Najlepší herecký výkon pre Gene Hackmana. Ten tu hrá policajného detektíva Doylea, ktorý riadi Pontiac LeMans. Najdivokejšia scéna je, keď prenasleduje vraha na metro. Ide o jedno z najlepšie nakrútených prenasledovaní vôbec.

oscarove automobily

Aston Martin DB5 z bondovky Goldfinger

Prvé vystúpenie autíčka Aston Martin DB5 ako vozidlo Jamesa Bonda bolo vo filme Goldfinger, ktorý v roku 1965 získal ocenenie Oscara za najlepšie zvukové efekty. Opäť sa objavil v novej bondovke Skyfall, takmer 50 rokov po jeho debute.

oscarove automobily

Zdroj: express.co.uk