Mafiánske autá vtedy a dnes: Na čom jazdili najväčší gangstri v Amerike a u nás? (I. časť)

28.02.2018
Boli postrachom ciest. Každý už z diaľky vedel, kto sedí za dymovými sklami na zadnom sedadle. Autá veľkých bossov podsvetia neslúžili iba na presúvanie sa z jedného miesta zločinu na druhé. Často bývali ich domovom, útočiskom vďaka pancierovej karosérii, ale aj miestom ich skonu.
mafiánske autá

Pozrite si prehľad značiek, aké používali prví gangstri v USA ako Al Capone až po našich slovenských šéfov zločineckých skupín.

Ford Model 18 V8

Tento Ford bol známa mafiánska značka v 40. rokoch 20. storočia. Mal ikonický dizajn, často ho vídať v historických filmoch. Jazdili na ňom takí gangstri ako Bonnie a Clyde či Baby Face Nelson.

mafiánske autá

Lincoln Continental

V New Yorku jazdil od roku 1969 až po rok 1998. Kriminálnych činov sa na ňom dopúšťali americkí mafiáni ako Paul Castellano či Sonny Corleone.

mafiánske autá

Cadillac Town Sedan

Autíčko spropagoval legendárny biografický film Scarface o veľkom mafiánovi menom Al Capone, ktorý ho mal upravený pre svoje potreby. Neskôr značku používala polícia v Chicagu. Al Capone mal na ňom špeciálne upravené okná, aby čierni pasažieri vedeli v rýchlosti vystrčiť zbrane.

mafiánske autá

Mercedes Benz 260

Toto vozidlo z roku 1936 bolo perfektné mafiánske auto a svoju slávu zažilo hlavne v Nemecku počas druhej svetovej vojny, keď sa stalo oficiálnym automobilomSS a gestapa. Prezývali ho „autom smrti“. Kde sa objavilo, tam boli vždy nejaké problémy.

mafiánske autá

Pokračovanie nabudúce: V druhej časti vám predstavíme slovenské mafiánske vozy...

Zdroj: nationalcrimesyndicate.com