Aktuality

Nový Hyundai Santa Fe môže zachrániť život aj vášmu dieťaťu! Ako?

Štvrtá generácia modelu Santa Fe prináša pokročilé asistenčné systémy a viac priestoru pre posádku. Novinka je atraktívnejšia aj po dizajnovej stránke. Predná maska s kaskádovým efektom využíva veľkú mriežku chladiča, úzke denné svetlomety a výrazné chrómové prvky. Na rozdiel od menšieho modelu Kona nové Santa Fe pôsobí o niečo elegantnejším dojmom.

Podobne je na tom aj interiér, ktorý je vyrobený z kvalitnejších materiálov. Dotyková obrazovka je umiestnená vyššie a páči sa nám aj prítomnosť fyzických tlačidiel. Vďaka predĺženému rázvoru budú mať cestujúci na zadných sedadlách viac miesta najmä v pozdĺžnom smere. Posun vpred nastal aj v oblasti aktívnej bezpečnosti. Santa Fe vás po novom upozorní na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách, aby sa nestalo, že v rozhorúčenom aute zamknete dieťa či domáceho miláčika. Ďalšou novinkou je systém schopný dočasne zabrániť pasažierom vystúpiť v prípade, že k autu smeruje iné vozidlo, ktoré by vás pri vystupovaní mohlo zraziť. Ďalšie detaily sa dozvieme už čoskoro na autosalóne v Ženeve.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?