Aktuality

Nový Ford Focus sa nakoniec v Ženeve nepredstaví, výrobca hlási zmenu plánov

Nový Ford Focus (2019) počas testov
Nový Ford Focus (2019) počas testov v reálnej premávke

Úplne nový Ford Focus mnohí očakávajú priam netrpezlivo a nie je sa čomu čudovať - s každou novou generáciou Focusu výrobca dokázal, že latka kvality sa dá posúvať vyššie a vždy sa pozitívne zmeny prejavili aj v jazdných vlastnostiach. Očakávania na úplne nový Focus sú o to väčšie, že po novom má byť širší, dlhší a stáť na novom podvozku. Športové gény pritom Ford tomuto populárnemu modelu nikdy nezapieral, čakáme teda širokú paletu inovácií.

Pôvodne sa mal nový Ford Focus predstaviť na autosalóne v Ženeve už za niekoľko týždňov, avšak teraz sa dozvedáme, že táto premiéra bola odložená. Showroom značky Ford síce na autosalóne bude, avšak bez finálnej verzie nového hatchbacku.

V expozícii budete môcť sledovať modernizovaný Edge v 7-miestnom vyhotovení, model Ka+, Mustang po facelifte a tiež nový EcoSport s vylepšeným interiérom a pohonom všetkých štyroch kolies.

Premiéra nového Ford Focus sa odohrá tesne po autosalóne, teda ešte v apríli na ešte neurčenom mieste, pravdepodobne však v Kolíne alebo v Sarrlouis, kde sa vyrába.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?