Aktuality

Mercedes-Benz v rukách Číňanov? Geely má záujem o podiel v koncerne Daimler.

Mercedes-Benz Triedy A – Nová éra kompaktov je tu!

Čínska automobilka Geely už dlhšie uvažuje o významnej investícii do koncernu Daimler, ktorý je materskou spoločnosťou Mercedesu-Benz či Smartu. Nemecký týždenník Bild am Sonntag uvádza, že čínsky gigant má záujem o nové technológie v oblasti batériových článkov, ktorými disponujú značky koncernu Daimler.

Koncom minulého roka bola na spadnutie dohoda medzi týmito spoločnosťami o kúpe podielu na priamo za takmer 4,7 miliardy dolárov, Nemci tento návrh odmietli s odporúčaním obrátiť sa na akciový trh. V súčasnosti sa, podľa neoficiálnych informácií, pripravuje Geely na ďalšie rokovania s cieľom získať najväčší podiel v koncerne a preskočiť tak Kuwait Investment Authority (6,8 % podiel) či BlackRock (6 % podiel). Nezanedbateľný podiel pritom vlastní aj konkurenčná Aliancia Renault Nisssan, s ktorou už dlhšie existuje technologická spolupráca.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?