Magazín

Najmocnejší muži sveta: Budete v šoku, v akých autách sa vozia niektorí prezidenti! (FOTO)

Aj preto je zaujímavé vedieť, čím sa na svojich návštevách prepravujú. Mnohé ich autá pripomínajú skôr autíčka Jamesa Bonda svojimi efektnými vylepšeniami.

Auto amerického prezidenta je Cadilac One nazývaný aj beštia. Jeho dvere sú ťažké ako dvere na Boeingu 747 a má kevlarové pneumatiky. Patrí medzi najbezpečnejšie auto na svete.

Prezidentské autá

Pápež František používa najčastejšie Renault 4. Pápežovo auto sa inak nazýva aj papamobil. František nie je náročný pálež, má rád jednoduché veci. Auto mu daroval taliansky kňaz Renzo Zocca. Pápež má aj iné autá, ktoré používa, ide o Mercedesy s nepriestrelnými sklami.

Prezidentské autá

Francúzsky prezident je verný francúzskej značke, ktorou je Citroën a kontrétne DS 7 Crossback. V autoparku má Citroëny, ktoré sú aj so strešným oknom, aby mohol prezidnet vykuknúť a zamávať verejnosti.

Prezidentské autá

Limuzíny Bentley State Limousine sú oficiálne autíčka britskej kráľovnej. Autá zdieľa so všetkými členmi kráľovskej rodiny.

Prezidentské autá

Jaguar XJ Sentinel slúži britskej premiérke. Je nepriestreľné, vo vnútri sú kyslíkové bomby v prípade chemického útoku. Auto dokáže vypustiť slzný plyn, ak by bola nutná sebaobrana.

Premiér Indie používa BMW 7 a ich prezident Mercedes Benz S600. Autá sú plne ozbrojené a dokážu sa pohybovať aj na vypustených pneumatikách.

Prezidentské autá

Lancie Thesis patria prezidentovi Talianska. Okrem týchto "jednoduchších" áut používa aj Maserati Quattroporte pri dôležitejších návštevách.

Prezidentské autá

Japonský vládca jazdí na Toyote Century Royal, ktoré bolo upravené priamo pre neho. Japonci sú patrioti, aj preto je u nich Toyota veľmi využívaná značka. Auto má hodnotu až $500,000.

Prezidentské autá

Keňský prezident má Mercedes-Benz Pullman S600 a je celkom obyčajne vybavené. Žiadne náročné vonkajšie úpravy.

Prezidentské autá

Uruguajský prezident je vzhľadom malý, ale srdcom a hlavou veľký chlap. Nepotebuje žiadne luxusné, alebo ozbrojené limuzíny. Stačí mu aj jednoduchý modrý Beetle. A namiesto prezidentského paláca žije na farme.

Prezidentské autá

Veľa lídrov v Číne používa Hongqi Limousine. Auto je jedno z najdrahších v krajine a môžu si ho tam dovoliť iba politici.

Prezidentské autá

Zdroj: storypick.com