Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp

Korutánske lyžiarske strediská zaznamenávajú v zimných mesiacoch o 100 slnečných hodín viac ako destinácie severne od hlavného alpského hrebeňa
Vydané Text: 

Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)
Celý deň so slnkom v tvári môžete zažiť v stredisku Gerlitzen. Na Turracher Höhe hosťom na slnečnom miestečku servíruje nápoje priamo na svahu služobník – Pistenbutler. Ten, kto chce slnečné lúče na svahu využiť naozaj naplno, by v žiadnom prípade nemal vynechať skorú rannú lyžovačku, Early Morning Skiing na Goldecku, v Bad Kleinkirchheimu a Turrachu. V centre záujmu prevádzkovateľov vlekov je bezpečnosť, komfort a dobré snehové podmienky. Moderné pohodlné lanovky s vyhrievanými sedadlami, ako napríklad na Nassfelde, náročné zjazdy na Katschbergu a najvyššie položené lyžiarske strediská Korutánska, ľadovec Mölltaler Gletscher/Ankogel a Grossglockner/Heiligenblut uprostred trojtisícoviek sú zárukou zasneženej zábavy až do jari. Menšie korutánske strediská v doline Lavanttal a pohorí Nockberge ponúkajú rodinnú lyžovačku na prehľadných svahoch. V Korutánsku platí heslo „jeden pre všetky“ so skipasom TOPSKIPass. Ten je univerzálnym kľúčom ku všetkým korutánskym a východotirolským lyžiarskym strediskám. Popri tom sú v ponuke aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami. Vďaka nim si svoju zimnú zábavu pre malých i veľkých budete môcť užiť napríklad aj s kombinovanými vstupmi do kúpeľov Bad Kleinkirchheim alebo s rodinnými týždňami Ski for free.
Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)
Výborným doplnkom slnka a zimných športov je zimný wellness. Zvlášť intenzívne pocítite hrejivé zimné slnko za presklenými stenami sáun pri jazere a v kúpeľných domoch pri jazerách Millstätter See a Wörthersee. Zimné slnko si môžete užiť len v plavkách pri návšteve KärntenTherme Warmbad Villach a v oboch termálnych kúpeľoch Bad Kleinkirchheim St. Kathrein a Römerbad. Aj tá najkrajšia zima sa raz skončí. V Korutánsku však nekončí skôr, ako dôjde k nasledovnej zvláštnosti: počas topenia sa snehu vzniká vo Warmbad Villach Maibacherl.
Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)

Kalendár podujatí

Advent: naprieč krajinou existuje veľa príležitostí dostať sa do tej pravej vianočnej nálady na vianočných trhoch a adventných podujatiach konajúcich sa na brehoch jazier, v mestách či na úpätiach hôr. Niečím celkom mimoriadnym je Katschberský adventný chodník, ktorý do popredia opäť stavia pôvodné oslavy Vianoc. Romantikom sa zase bude páčiť „Advent nad oblakmi“ na vyhliadkovej veži Pyramidenkogel či v kaviarni Kap 4613 pri jazere Millstätter See. Zvlášť výnimočná atmosféra panuje pri jazere Wörthersee. Tam pre vás pripravili plavbu loďou, plávajúci adventný veniec a ďalšie podujatia s prezentáciou miestnych zvykov. V obci Velden am Wörthersee sa deti môžu vyučiť za Ježiškových pomocníkov, v Pörtschachu sa zas môžete ohriať pri vatrách a načúvať piesňam domácich zborov. 13. a 14. januára 2018 sa Bad Kleinkirchheim stane opäť raz dejiskom alpského svetového pohára. Ďalšie podujatia, ktoré sa oplatí navštíviť alebo sa ich zúčastniť: Schlag das ASS v Nassfelde – najdlhšie lyžiarske preteky sveta (26. a 27. januára 2018) a rýchlokorčuliarsky maratón Alternative Holländische 11-Städte-Tour na jazere Weissensee (20. januára až 4. februára 2018). ► www.kaernten.at
Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)
► Viac informácií o Rakúsku nájdete na stránkach austria.info

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023