Aktuality

Advent v Linci na Dunaji

© Linz Tourismus - Alex Sigalov
© Linz Tourismus - Alex Sigalov
© Linz Tourismus - Alex Sigalov
© Linz Tourismus - Alex Sigalov

Spomaľte, doprajte si čas iba pre seba a užívajte si prítomný okamih: počas víkendovej návštevy zimného Lincu sa môžete tešiť na kulinárske lahôdky, príjemné nákupy a rozmanitú ponuku vianočných trhov. Slávnostne osvetlené vianočné trhy, ktoré nájdete v celom meste, otvárajú svoje brány 18. novembra.

V adventnom období by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu divadla Musiktheater či kulinársku plavbu po Dunaji na lodi Kristallschiff zdobenej Swarowského krištáľmi. Vďaka týmto zážitkom na vašu dovolenku v Linci určite tak skoro nezabudnete!

► Informácie: Linztourismus.at

© Linz Tourismus - Tom Mesic
© Linz Tourismus - Tom Mesic
© Linz Tourismus - Johann Steininger
© Linz Tourismus - Johann Steininger

Vianočné a adventné trhy v Linci:

18.11.– 24.12.2017         Vianočný trh na námestí Hauptplatz
18.11.– 24.12.2017         Vianočný trh v parku Linzer Volksgarten
25.11. - 23. 12.2017        Zimný trh na námestí Pfarrplatz
od 27.11.2017                  Vianočná dedinka v starom meste

Vianočný trh na Hlavnom námestí („Hauptplatz“) obklopujú impozantné barokové stavby. Trh láka návštevníkov remeselnými výrobkami a nádherným vianočným stromčekom.

Na neďalekom Zimnom trhu na námestí Pfarrplatz si hostia zase môžu vychutnávať hĺbavú atmosféru a pokoj. Okrem miest s otvoreným ohňom a príjemným teplom sa mimoriadnej obľube tešia ručne vyrábané regionálne špeciality. Vianočný trh v parku Volksgarten hneď vedľa divadla Musiktheater vás zavedie do čarovného rozprávkového sveta. V parku môžete obdivovať postavy v životnej veľkosti, ukážky remesiel, ako aj betlehem, ktorý ožíva každých 30 minút.

www.linztourismus.at/advent

© Linz Tourismus - Alex Sigalov
© Linz Tourismus - Alex Sigalov

Plavby po Dunaji na lodi Kristallschiff

Adventné plavby: od 17. 11. do 15. 12. 2017
Čaro krištáľov vrátane bufetu a živej hudby: 28.10, 04.11., 11.11.
Vianočná plavba s galabufetom: 26. 12. 2017
Silvestrovská galaplavba: 31. 12. 2017
Novoročná plavba: 06. 01. 2018

Počas plavby po Dunaji môžu hostia celkom zblízka zažiť súhru prírody, kultúry a priemyslu. Výnimočným zážitkom je pobyt na rozžiarenej lodi Kristallschiff, ktorú zdobia nespočetné Swarowského krištále. Od jesene lákajú návštevníkov na palubu mnohé zaujímavé tematické podujatia.

www.donauschiffahrt.de

© Linz Tourismus - Zoe Fotografie
© Linz Tourismus - Zoe Fotografie

„Alica vo svete naopak“ – oklamané zmysly

21. 10. 2017 až 02. 04. 2018
Hornorakúske kultúrne centrum „Kulturquartier“

Skôr ako sa v lete 2018 otvorí nová výstava v závratných výškach na strechách mesta, nadchne návštevníkov inštalácia na tému „Alica v krajine zázrakov“. Na neobyčajnej ceste čakajú na hostí fantastické a takmer neskutočné objekty od viac ako 30 umelcov, ktoré dokonale oklamú ľudské zmysly. „Normálne“ je zrazu hore nohami, nič už viac nedáva zmysel a z poriadku sa stáva chaos. Krajinské divadlo v Linci okrem toho ponúka sprievodné predstavenie „Krajina zázrakov“ - „Wunderland“.

www.ooekulturquartier.at

© Linz Tourismus - Tom Mesic
© Linz Tourismus - Tom Mesic

Broadwayský muzikál „Hairspray“

Musiktheater v Linci

Muzikál „Hairspray“ si návštevníkov získa nielen rytmickými chytľavými melódiami zo 60. rokov, ale aj dojímavým príbehom plným humoru. Témy ako dospievanie, rasizmus alebo samotárstvo sú rovnako aktuálne aj v súčasnosti. Moderné divadlo Musiktheater vás upúta multimediálnymi inscenáciami a vynikajúcou akustikou. V zime môžete navštíviť aj vianočný trh v protiľahlom parku Volksgarten a ochutnať pred predstavením niektorý z voňavých druhov punču.

www.landestheater-linz.at


Viac informácií o Rakúsku nájdete na stránkach austria.info

© Linz Tourismus - Tom Mesic
© Linz Tourismus - Tom Mesic

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie