Aktuality

Nekompromisné odpočítavanie spustené! RED BULL GET ON TOP 2017 už o 10 dní

Foto: Tomas Bukoven / Red Bull Content Pool
Foto: Tomas Bukoven / Red Bull Content Pool
Foto: Dan Vojtech / Red Bull Content Pool
Foto: Dan Vojtech / Red Bull Content Pool
Foto: Dan Vojtech / Red Bull Content Pool

Posledných pár dní ostáva do začiatku pretekov Red Bull Get on Top 2017. Už 15. a 16. septembra bude kopec neďaleko Žiliny, na rozhraní obcí Porúbka a Turie, hosťovať nekompromisné vertikálne duely, v ktorých sa predstaví 200 jazdcov. Tých najlepších jazdcov! Mená ako Štefan Svitko, Thomas Hostinský, Miroslav Ševela, David Cyprián či Patrik Markvart už svietia na štartovej listine. Online registrácia je však ešte stále otvorená, takže konkurencia môže v týchto dňoch iba zosilnieť!Na štarte sú aj tento rok vítaní všetci statoční, s krosovou alebo enduro motorkou, bez rozdielu kubatúr a tried. V dueloch pôjde o rýchlosť, ale rozhodne aj technika, či taktika. Skúsenosti z minulého ročníka nebudú na škodu, ale to ešte nič neznamená. Kopec je síce stále rovnako strmý, ale trať bude tento rok o niečo dlhšia, prekážky náročnejšie a jazdci odhodlanejší.

Minulý rok to bolo veľké!

Titulná fotografia: Tomas Bukoven / Red Bull Content Pool

Kto sa do Porúbky chystá povzbudzovať a fandiť, neoľutuje. Okrem veľkých mien a ešte väčších víťazstiev čaká na každého v lokalite aj hudobné a filmové vyžitie. Sobota je deň s veľkým D, ale už v piatok budú prebiehať skúšobné jazdy a pripravené je aj kino. A to priamo pod kopcom a pod hviezdami. Premietať sa bude film Ride United, ktorý je o láske k motorkám a pretekaniu. Príďte si pozrieť, kde najradšej jazdia hviezdy ako Antonio Cairoli, Toby Price, Jolene Van Vugt alebo Kiara Fontanesi.

V sobotu to nebudú iba motory, ktoré vám budú priasť do uší počas ostrých duelov. Karosa z roku 1977, ktorá sa prerobila na pojazdnú hudobnú česko-slovenskú legendu bude parkovať v Porúbke aj tento rok. Na svojej streche prinesie prevažne rockový náklad: slovenské kapely The Paranoid a Got Blue Balls, doplnia ich DJ Ludko Snowak, DJ Spin a DJ Laci Strike. Red Bull Tour Bus sa postará o hudbu a after párty až do polnoci!

Foto: Jan Kasl / Red Bull Content Pool
Foto: Jan Kasl / Red Bull Content Pool
Foto: Jan Kasl / Red Bull Content Pool


Minulý rok sa prepisovala história. Nepokorený kopec v Porúbke sa konečne podarilo zdolať. Vo veľmi tvrdej konkurencii obsadil prvé miesto slovenský jazdec, Thomas Hostinský, za ktorým v tesnom závese ostali českí účastníci - David Cyprián na druhom mieste a Patrik Markvart tretí. Víťazkou ženskej kategórie sa stala Katarína Juríčková, Karin Hostinská obsadila druhé miesto.

Red Bull Get on Top 2017 - Profil trate
Red Bull Get on Top 2017 - Profil trate
Red Bull Get on Top 2017 - Profil trate


Registráciu, praktické informácie a zaujímavosti zo sveta motoriek nájdete na webe redbull.sk/getontop.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie