Aktuality

Najhlúpejší zlodej na svete? Ukradol auto, predtým dal občiansky predavačovi

Záber z bezpečnostnej kamery (Zdroj: Káblová TV ABS USA)
Záber z bezpečnostnej kamery (Zdroj: Káblová TV ABS USA)
Zdroj: YouTube
Záber z bezpečnostnej kamery (Zdroj: Káblová TV ABS USA)
Záber z bezpečnostnej kamery (Zdroj: Káblová TV ABS USA)
Zdroj: YouTube

Krádež jazdeného sedanu značky Infiniti sa odohrala ešte 27. mája tohto roka v americkom štáte Texas. Prebehla bez akejkoľvek drámy, teda bez zbrane, kriku alebo zmätku.

Je to skoro nepochopiteľné. Američan prišiel do autobazára vybrať si auto, ktoré mal pravdepodobne už vopred vyhliadnuté. Zrejme s úmyslom pôsobiť nenápadne otvorene komunikoval s predajcom, ktorý mu odovzdal kľúče a ponúkol testovaciu jazdu. Medzitým mu zlodej dal aj doklad totožnosti, ekvivalent nášho občianskeho preukazu a počkal, kým sa predavač vzdiali. Prišlo vhod, že sa práve musel venovať inému zákazníkovi - zlodej sadol za volant, naštartoval motor a pomaly odišiel z parkoviska bazára. Táto krádež prebehla veľmi jednoducho a bez stresu.

Že skutočne ide o krádež dokazuje iba zistenie predajcu, že sa už potencionálny kupec s autom nevrátil. Keby tak spravil, dala by sa celá situácia vyriešiť ako nedorozumenie. Nepochopiteľné pritom je, že sa Američan snažil auto ukradnúť aj v plným vedomím, že už predajcovi odovzdal pravý preukaz totožnosti.

Samozrejme, predajca v krátkom čase kontaktoval políciu a tá sa vybrala na trvalé bydlisko zlodeja. Nie je prekvapením, že tam nikoho nenašli, vraj na tom mieste býval iba niekoľko mesiacov. Doma neboli ani jeho rodičia.

Kuriózne je, že vraj vozidlo predajca niekoľkokrát videl jazdiť mestom, ale zatiaľ sa ani polícii nepodarilo odcudzené Infiniti zastaviť a zlodeja chytiť. Vedia iba to, kto je zlodejom, kde býval, majú na neho telefonický kontakt a všetky jeho osobné údaje.

Skutočne veľmi nezvyčajný prípad...

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie