auto motor a šport 06/17 v predaji
V aktuálnom čísle nájdete:
Test: BMW 540i
Jazda: Škoda Rapid
Porovnávací test: Volvo V90 Cross Country vs Mercedes-Benz triedy E All Terrain.
Cestopis: Donkervoort na ostrove Man

nájdete vo všetkých dobrých trafikách

zavrieť informácie
viac
Autoviny.sk
Chcem inzerovať

Veterány v Piešťanoch

Classic

28.05.2010

Včera vo večerných hodinách na piešťanskom kúpeľnom ostrove odštartoval ďalší ročník významného stretnutia starých automobilov - Piešťanské Zlaté stuhy 2010.

Autor:Foto:

Okolo piatej hodiny v čase, keď slnko pomaly prestávalo odolávať návalom tmavých oblakov, sa na pešej zóne v Piešťanoch objavilo prvé auto z pelotónu pamätníkov dvadsiateho storočia. Za asistencie bubnovania ťažkých kvapiek padajúcich na plecia usporiadateľov i návštevníkov sa postupne predstavili autá z rôznych krajín, ktoré sa nemalou mierou zapísali do análov motoristickej histórie.

Anglický MG Roadster, americký Cadillac Zephyr, československé Aero, nádherný prúdnicový Tatraplan, dych vyrážajúci model Hispano Suiza či gigantický Rolls Royce svojim motorom pohlcujúci kyslík s najbližšieho okolia a spotrebou zabíjajúcou myslenie všetkých ekológov (50 litrov na 100 km). Takýto rad vozidiel doplnený klenotmi značky Bugatti, športovými modelmi Chevy Corvette rovno v dvoch generáciách či americky-megalomanským Mercury sa kĺzavým pohybom presunul na Kúpeľný ostrov, kde ešte skôr ako sa počasie rozhodlo spustiť mokré peklo stihli účastníci svoje poklady, chlapčenské hračky či splnené sny pozakrývať a rozpŕchnuť sa na registráciu.

Piešťanské Zlaté stuhy pokračujú dnes spanilou jazdou smerom na hrad Červený kameň, odkiaľ autá pokračujú späť do Trnavy a odtiaľ, vo večerných hodinách zase do Piešťan. Program vyvrcholí v sobotu jazdami pravidelnosti a večerným bohatým programom.

Viac fotografií a celý priebeh podujatia prinesieme po ukončení a štatistickom vyhodnotení tohto ročníka Piešťanskej zlatej stuhy začiatkom budúceho týždňa. Pre zvedavcov prikladáme mapu dnešného prejazdu vozidiel a niekoľko fotografií zo včerajšieho otvorenia.

Foto: Lukas Vlasak

Tagy:
Hore

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte sa na odber noviniek. Váš e-mail: