Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov FIM EWC na Slovakia Ringu

Podujatie sa koná už 24. júna!

Okruh SLOVAKIA RING privíta koncom júna po prvýkrát Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov FIM EWC. Seriál patrí medzi skutočné perly svetového motoršportu a jeho história siaha ďaleko do začiatkov 20. storočia. Jeho najslávnejšie preteky - Bol d’Or, sa jazdia od roku 1922! Tento ročník predstaví 5 podujatí. Prvé - Bol d’Or (24 h) na okruhu Paul Ricard (Le Castellet) vo Francúzsku absolvovali tímy už v septembri minulého roka. Sezóna 2016-17 tak pokračuje v slávnom Le Mans (24 h), v Nemecku (Oschersleben), u nás na SLOVAKIA RINGU a končí 30. júla v japonskej Suzuke. 8 h SLOVAKIA RING zavedie svetovú ligu po prvýkrát na východ nášho kontinentu.


Vytrvalostné preteky začnú v sobotu 24.6.2017 o 14:00 a končia za tmy o 22:00. Súčasťou nabitého motocyklového víkendu budú aj preteky série ALPE ADRIA s finálovými jazdami v nedeľu.

TEXT – Slovakiaring.sk
Jirik

Verim ze to budou pekne zavody podobne tomu MS a zavodum ktere se jely v Brne okolo let 2000 take jako MS a Alpe-Adria Cup se pojede v nedeli Jirka

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov